Мицотакис му честиташе на Рама за победата на изборите

Од:

Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис телефонски разговараше со албанскиот премиер Еди Рама и му честиташе за победата на изборите.

Лидерот на албанската Социјалистичка партија прогласи победа со освоени 74 пратенички мандати, а Рама преку „Фејсбук“ за попладнево повика на прослава на плоштадот „Скендербег“.

Би можело да ве интересира

Рама: Албанија и Македонија, станаа како ликовите во „Чекајќи го Годо“

Источниот Медитеран, Балканот и Блискиот Исток во фокусот на средбата Мицотакис – Менендез

А1он

Мицотакис ја отфрли можноста за нов карантин наесен

А1он

Мицотакис за пожарите: Спасивме илјадници човечки животи

А1он

Регионов не може да се развива без да се поврзе со инфраструктура, се сложија Заев, Рама и Вучиќ

Жарко Настоски

Нам ни треба ЕУ колку што ние ѝ требаме нејзе, велат Заев, Вучиќ и Рама

Жарко Настоски