Мејлови со закани за бомба во најмалку десет хотели во Солун

Од:

Преку мејлови, во најмалку десет хотели во Солун вечерва биле испратени закани дека се поставени бомби, а полицијата превентивно ги евакуира и ги проверува, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Дел од хотелите се во строгиот центар на градот, а досега биле проверени пет од хотелите, но не било пронајдено ништо сомнително.

Според информациите во солунските медиуми, мелови со дојави за бомба биле испратени прво во три хотели, подоцна во уште три, па во уште четири хотели.

Би можело да ве интересира

По дојава за поставена бомба: Затворени 27 училишта во Белгија

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

Повторно ќе почне да функционира нафтоводот Солун – Скопје

Детали за инцидентот во Призрен: По тепачката фрлена e рачна бомба, десет лица се повредени

Горан Наумовски

Дојава за бомба во Нови Пазар, евакуирани се ученици од основно училиште

Горан Наумовски

Експлозија на бомба во Призрен, деветмина повредени

А1он