Медицинска сестра украла 25.000 евра од пациент во Белград

Од:

Припадници на српското министерство за внатрешни работи во Белград уапсија 47 годишна жена под сомнение дека извршила кривично дело – тешка кражба.

Жената се сомничи дека додека работела приватно како медицинска сестра кај оштетениот, постар маж, го искористила неговото невнимание и од неговиот стан украла 25.000 евра.

Полицијата при претресот во станот на осомничената пронашла 15.250 евра за кои се сомневаат дека е половина од парите кои потекнуваат од кражбата.

Против осомничената е поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Меркел – Брнабиќ: Србија и Германија имаат само една точка на недоразбирање, а тоа е Косово

Гојковиќ: ЕП ќе се вклучи во дијалогот меѓу власта и опозицијата за изборните услови

Студентите најавија дека ќе ја радикализираат блокадата на Ректоратот

Ана Ололовска

Стефановиќ негира дека татко му е сопственик на фирма која извезува оружје

Ана Ололовска

Понош: Вучиќ стои зад извозот на српско оружје во Саудиска Арабија, српското Mинистерство за трговија демантира

Студентите повторно не и дозволуваат влез на ректорката на Универзитетот

Ана Ололовска