Маж од Ниш легнал на пруга да се самоубие, но возачот го видел и закочил

Од:

Благодарение само на присебноста на машиновозачот, 73-годишниот М.Ј. од Ниш го преживеал обидот за самоубиство, бидејќи легнал на шините на улицата „Јован Ристиќ“ непосредно пред да пристигне возот.

dobivaj vesti na viber

Возачот забележал човек на пругите и закочил. Не успеал да застане, па го турнал неколку метри, но М.Ј. избегнал смрт, јавуваат медиумите од Ниш.

Брзата помош го префрлила мажот во Ургентниот центар на Универзитетскиот клинички центар во Ниш, бидејќи се пожалил на болки во раката, но немал видливи повреди.

Би можело да ве интересира

Дојавите за бомби во белградските училишта ќе биде окарактеризирани како терористички акт

Ана Ололовска

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Ана Ололовска

Вучиќ: Не најавувам санкции, издржавме 80 дена, ќе се бориме за нашата политика

ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Стејт департмент: Србија и Косово сами избираат надворешно политички приоритети

Ана Ололовска

ЕК ги повикува Косово и Србија да се воздржат од провокации

Ана Ололовска