Маж лажно пријавил дека се поставени бомби во Белград и Крагујевац

Од:

Полицијата во Крагуевац го уапси З.В.(35) од овој град поради сомнение дека сторил кривично дело предизвикување паника.

Тој се сомнева дека на 7 мај годинава во полиција пријавил дека во Белград била фрлена бомба на автобуската станица во Белград, а потоа се јавил во полицијата во Крагуевац, на која и пријавил дека била поставена бомба сместен во контејнер во близина на зградата на Собранието на градот.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен во Основното јавно обвинителство Крагуевац.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога