Малолетници ограбиле полициска станица

Од:

Малолетници ја ограбиле полициската станица во Ново Пазар. За оваа кражба се осомничени четворица малолетници и еден возрасен, кои провалиле на местото каде што се чуваат украдените возила.

Тие ја пресекле оградата на станицата, влегле во просторот каде се чуваат одземени возила и успеале да извадат четири мотоцикли. Полициските службеници во Нови Пазар дури следниот ден виделе дека оградата е пресечена и дека недостасуваат четири мотоцикли.

Како резултат на оперативното работење на новопазарски полициски биле лоцирани крадците и се одземени само два мотоцикли.

Би можело да ве интересира

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Тепачка во полициска станица: Двајца стружани нападнаа познаник и полицајци

Тројца малолетници повредени во центарот на Скопје

Тепачка на концертот на Теа Таировиќ во Битола: Малолетници се пресметале со ножеви

Орце Костов

Маж од Ресен на 11-годишни деца им прикажувал порнографски материјали

Малолетници нападнале тројца пензионери во Сараево, едниот починал, а еден е тешко повреден