Македонските патници од утре во Србија само со негативен резултат од Ковид-19 тест

Од:

Патниците кои доаѓаат од Македонија од утре ќе мора да приложат негативен резултат од ПЦР тест, не постар од 72 часа, информираат од српскиот кризен штаб.

Освен Македонија, оваа мерка ќе важи и за патниците од Хрватска, Бугарија и Романија, соопшти епидемиологот Дарија Кисиќ-Тепавчевиќ.

Србија ги укинува мерките за претпазливост кон Црна Гора.

ПЦР тестот не е потребен за државјаните на Србија кои доаѓаат од наведените земји.

Би можело да ве интересира

Ќе се апсат оние кои поттикнуваат „Движењето против употреба на маска“ во Грција

Ана Ололовска

Претседателот на Европскиот совет во карантин

Ана Ололовска

204 нови случаи на коронавирус во Хрватска

Ана Ололовска

Јапонската компанија Фуџифилм има лек со кој се крати лекувањето од Ковид-19

Ана Ололовска

Дачиќ: Решението за Косово е комбинација на Дејтонскиот и договорот од Вашингтон

Ана Ололовска

Брнабиќ: Нова ера во економските и политички односи меѓу Србија и САД

Ана Ололовска