Лажна закана за поставена бомба во трговски центар во Сараево

Од:

Поради лажна дојава за поставена бомба, сараевскиот трговски центар „Сараево Сити Мол“ синоќа беше затворен неколку часа.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи на Кантонот Сараево, вчера во доцните попладневни часови полицијата примила дојава за поставена бомба во објектот, поради што веднаш била спроведена евакуација на сите вработени и присутни во трговскиот центар.

По извршената проверка на објектот, припадниците на полициската единица за контрадиверзиска заштита утврдиле дека станува збор за лажна закана.

Би можело да ве интересира

Комшиќ: Непочитувањето на законите е полошо од политичката криза

Ана Ололовска

Откажани двете седници на претседателството на БиХ

Ана Ололовска

ЕУ и дава дополнителни 10 милиони евра на БиХ за мигрантите

Во БиХ очекуваат економски раст од 3,8 за следните три години

Додик: Нема да гласам за Годишниот национален план за пристапување кон НАТО

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб