Лајчак: Долг и тежок, но фер разговор со Вучиќ

Од:

Специјалниот претставник на Европската унија за Западен Балкан, Мирослав Лајчак на Твитер напиша дека разговорот со претседателот на Србија, Александар Вучиќ бил тежок и долг, но фер и дека очекува сите да се однесуваат одговорно за да се зачува стабилност и безбедност.

Мора да се избегне насилство“, напиша Лајчак утрово на Твитер.

Во објавата тој вели и дека е договорено сите договори постигнати за време на бриселскиот дијалог да бидат спроведени.

Би можело да ве интересира

Вучиќ за судењето на групата на Беливук: Знаевме дека снајперистот е за мене, Лалиќ не смее да лаже

Вучиќ: Планот за Косово е прифатен од сите членки на ЕУ, ако не соработуваме, евроинтеграциите ќе бидат прекинати и ќе ги повлечат инвестициите

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Вучиќ: Ќе ја зачуваме и одбраниме Србија

Вучиќ: Пред Србија тешка година, една од најтешките во поновата историја

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ: Никого нема да пуштат во ЕУ пред Србија

Фондацијата Фридрих Еберт состави нацрт статут за ЗСО