Кривична пријава против командантот на воената морнарица на Црна Гора

Од:

Командантот на воената морнарица на Црна Гора, Веско Томановиќ е испратен во карантин откако ја прекршил мерката за домашна самоизолација.

– Полицијата во Бар го привела Томановиќ поради кршење на привремената мерка за домашна самоизолација, објави подгоричкиот дневен весник „Вијести“.

Црногорската полиција исто така објави дека е поднесена кривична пријава против Томановиќ.

Полицијата соопшти дека ќе ги спроведува мерки на надлежните институции без исклучок.

Би можело да ве интересира

Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро“- нова иницијатива од СЗО и повеќе држави

А1он

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Во САД над 51,7 милиони родители ги загубија приходите за време на пандемијата

А1он

ОН: Помош за Јемен да се избори со војната и коронавирусот

Ана Ололовска

Јоану: Кипар е единствена земја во ЕУ со тестирани 12 отсто од населението за Ковид-19

Ана Ололовска

Јужна Кореја: Нови жаришта на коронавирус ги враќаат укинатите мерки

Ана Ололовска