Koсовската полиција претепа тројца српски момчиња во Зубин Поток: Биле пресретнати на локален пат

Од:

Тројца српски момчиња биле претепани од припадници на елитната полициска единица на Косово (ФИТ) во во општина Зубин Поток, пренесува Косово онлајн.

Според информации кои ги објавија српските медиуми претепани се М.Р., М.С. и М.Ј., кои на локалниот пат кон дома ги пресретнале припадници на ФИТ и брутално ги претепале.

Според претепаните, припадниците на ФИТ ги обвиниле дека илегално го преминале административниот премин, по што ги собориле на земја и ги тепале.

Би можело да ве интересира

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

Таткото на Вања повторно дава исказ пред обвинител

Александар Тодески

Поранешниот советник на Пацоли призна дека тој го нарачал убиството на неговата сопруга

Горан Наумовски

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Фалсификуваните евра запленети на Косово биле печатени во Македонија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Горан Наумовски