Косовската полиција и ЕУЛЕКС влегоа во просториите на Општинската изборна комисија во Северна Митровица

Од:

Припадници на специјалните единици на косовската полиција заедно со патролата на ЕУЛЕКС влегоа во просториите на Општинската изборна комисија (ОИК) во Северна Митровица.

Засега нема официјални информации за причината за нивниот престој во ОИК, а како што пренесуваат дел од албанските медиуми, постои сомневање дека тие се таму поради неексплодирана експлозивна направа.

Пред просториите на ОИК се двајца припадници на специјалните полициски единици, вооружени со автомати.

Би можело да ве интересира

Новите советници во општина Северна Митровица дадоа заклетва, има само еден Србин

А1он

По Косовска Митровица сирени се слушаат и во Лепосавиќ

(ВИДЕО) Драма во Косово: Одекнуваат детонации во близина на поранешна канцеларија на изборна комисија

А1он

НАТО: КФОР се фокусира на спроведување на својот мандат и на договорот за деескалација на северот на Косово

ВИДЕО: Тензии во северниот дел на Косовска Митровица, граѓани спречија инспекција во аптека

Жарко Настоски

Тачи поднесе кривична пријава против градоначалникот на Митровица

А1он