Коѕијас: Владата го поткопува Договорот од Преспа

Од:

Владата го поткопува Договорот од Преспа, а потоа како изговор се повикува на негативните резултати од сопственото поткопување, коментира поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, на неговиот официјален „Твитер“ профил за последните случувања по Самитот на ЕУ.

-По ветото на Макрон еден е заклучокот од практиките на владата во однос на Договорот од Преспа: го поткопува и потоа како изговор се повикува на негативните резултати од сопственото поткопување. Затоа, ќе има многу голема одговорност за евентуални непријатни случувања во регионот, напиша Коѕијас на „Твитер“.

Би можело да ве интересира

Лажни негативни резултати од тестови за Ковид-19 се продаваат за 40 евра на грчко-бугарската граница

А1он

Сириза: Грчката влада се опушта, а бројот на новозаразени расте

А1он

Во отпадните води во Солун откриено присуство на геноми на коронавирусот

Ана Ололовска

Сакеларопулу со поддршка до Вартоломеј за Света Софија

Ана Ололовска

Комисијата на епидемиолози предлага откажување на панаѓурите во Грција и зголемена контрола на копнените граници

Ана Ололовска

Пецас: Грција бара од ЕУ листа со санкции за Турција во случај да ги прекрши нашите суверени права

Ана Ололовска