Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа

Од:

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа.

dobivaj vesti na viber

– Штотуку го потпишав ратификуваниот закон на историскиот Договор од Преспа. Грција е протагонист во мирот и стабилноста на Балканот и Европа. Нова ера во нашите односи со нашите соседи, напиша Катругалос на неговиот официјален Твитер профил.

Би можело да ве интересира

Пожарникари од шест европски земји летово ќе помагаат во Грција во заштита и гаснење на пожари

Ана Ололовска

Во Грција потврдени вкупно седум случаи на мајмунски сипаници

Грција доставила официјално барање до САД за набавка на Ф-35

На грчките острови Миконос и Милос позитивни над 50 отсто од направените тестови за Ковид-19

А1он

Мицотакис: Не ни е потребен друг извор на нестабилност во НАТО, се надминаа опортунистичките и утилитарните однесувања

Ана Ололовска

Анкета: Поскапувањето на цените – најголема загриженост за Грците

Ана Ололовска