Какламанис: Неприфатливи изјавите на Нимиц

Од:

Четвртиот потпретседател на грчкиот Парламент од редовите на Нова демократија, Никитас Какламанис, кој од утрово ја води седницата за ратификација на Договорот од Преспа, на почетокот на денешната расправа, најпрво го осуди нападот врз домот на пратеничката од СИРИЗА, Теодора Ѕакри, а потоа ги коментираше како „неприфатливи“ вчерашните изјави на медијаторот Нимиц, јави дописничката на МИА од Атина.

dobivaj vesti na viber

-Моето лично мислење е дека верувам дека сите колеги во салата, и оние што ќе гласаат „за“ и оние што ќе гласаме „против“, одлуката е резултат на нивното слободно размислување и поддршка на политичката линија на нашите партии. Во ова смисла, ги сметам за неприфатливи, вчерашните изјави на господинот Нимиц, рече Какаламанис.

Би можело да ве интересира

Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да ги бранам суверенитетот и суверените права на Грција

Ана Ололовска

Панајотопулос: Грција веднаш ќе го започне процесот за набавка на Ф-35 од САД

Ана Ололовска

Грчката комисија за имунизација не препорачува масовна вакцинација против мајмунски сипаници, туку само во одредени случаи

Ана Ололовска

Втор случај на лепра во Грција

Грција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Крајбрежната служба на Грција спречила над 590 лица со девет чамци да влезат во грчките територјални води