Јаков Милатовиќ е новиот градоначалник на Подгорица

Од:

Јаков Милатовиќ е новиот градоначалник на Подгорица, а резултатот е исклучителен за нас во Подгорица, изјави Борис Пејовиќ, функционер на движењето Европа сега.

– Не очекуваме промени. Ќе имаме претставници во Жабљак. И честитам на иницијативата Дурмитор што не поддржа – рече Пејовиќ.

Подгорица од вечерва е слободен град, рече на конференцијата Јаков Милатовиќ.

– Ви благодарам што ги препознавте овие луѓе околу мене кои се дел од победничкиот тим. Ви благодариме што препознавте тим од чесни и пристојни луѓе кои ќе направат чудо од цела Подгорица. Дека луѓето во Подгорица треба да живеат, а не да преживуваат – рече тој.

Би можело да ве интересира

Мандиќ, Спајиќ и Вуксиќ засега се пријавени за претседателските избори во Црна Гора

Ана Ололовска

Хејли ќе се кандидира за претседателските избори во САД во 2024 година

Горан Наумовски

Лидерот на „Движењето Европа сега“ кандидат на претстојните претседателски избори во Црна Гора

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

А1он

Нуркачите немоќни, временските услови лоши: Хеликоптер на Фронтекс се вклучува во потрагата по детето од Херцег Нови

А1он