Интервјуто со сериски силувач го потресе Балканот: „Ако видам страв, одам до крај“

Од:

Лавината реакции предизвика интервјуто спроведено од новинарите на Информер. Серискиот силувач се уште е на слобода и  во својата исповед за Информер ги откри најмрачните детали од криминалните дела што ги направил.

dobivaj vesti na viber

Од интервјуто на силувачот Милошевиќ е јасно дека тој е длабоко вознемирен човек кој уживал да ги вознемирува жените и се хранел со нивниот страв.

– Стравот од тие жени е мојата слобода и возбуда да можам да правам што сакам со нив, затоа и го направив тоа. Каењето доаѓа подоцна… Тогаш, додека напаѓам, нема каење, само сакам да си ги исполнам желбите и да ја видам нивната немоќ. Ако ме праша: „Што сакаш?“, ја губам желбата, но ако видам страв, одам до крај. Имаше случаи кога влегов во продавницата, покажав нож и барав пари, а работникот ми удри шлаканица и јас реков: „Извинете“ и си заминав – изјави Милошевиќ за Информер.

Би можело да ве интересира

Учениците насилници од Трстеник избркани

Катерина Павлова-Николовска

Поради насилство во училиштата просветарите во Србија ја прекинуваат наставата

А1он

Во Србија од 1 јануари поскапува струјата за осум и гасот за 11 отсто

А1он

Пресврт на Србија во судиското надополнување

А1он

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

Ана Ололовска