Илјадници потрошувачи во Словенија без струја поради снег и ветер

Од:

Снегот и силниот ветер во Словенија предизвикаа проблеми во сообраќајот и снабдувањето со електрична енергија, јавија словенечките медиуми.

На подрачјето на Нови Место без струја останале повеќе од 3.000 потрошувачи, соопштија од Електро Љубљана.

Поради невреме е затворен дел од крајбрежниот автопат меѓу Кастелец и Кожине кон Љубљана, јави СТА.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Елитни руски шпиони се преправале дека се семејни луѓе во Словенија

(ВИДЕО) Експлозија во фирма за пиротехника во Словенија, има загинати и повредени

Горан Наумовски

Автобус излета од автопат во Словенија, тројца загинати, неколкумина повредени

Ана Ололовска

Во Словенија историски најниско ниво на индексот на перцепција на корупцијата

А1он

Како „паднаа“ руските шпиони во Словенија: Изнајмиле канцеларија, лажеле дека се занимаваат со антиквитети

А1он

Во Словенија уапсени двајца руски шпиони

А1он