И во Србија расте бројот на новозаболени од Ковид-19, денеска регистрирани 303 случаи

Од:

Во последните 24 часа во Србија има 303 нови случаи на Ковид-19. Починале четири лица.

dobivaj vesti na viber

Во последното деноноќие биле направени 6.063 теста.

На болничко лекување се 431 пациент, на на респиратор се приклучени осум лица.

Во текот на пандемијата, од последици од коронавирусот во Србија починале 7.118 лица, а процентот на смрттност е 0.99.

Би можело да ве интересира

Во Србија од денеска забранети посетите на здравствените установи

Во Србија расте бројот на ковид пациентите во болниците

Србија ги укина сите рестриктивни мерки, нема веќе ограничувања за влез во Хрватска

Катерина Павлова-Николовска

Патријархот на СПЦ позтивен на ковид

Раст на бројот на починати од Ковид-19 во Србија, можни нови мерки

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Белграѓани на улица, протест против ковид пропусниците