И во Србија расте бројот на новозаболени од Ковид-19, денеска регистрирани 303 случаи

Од:

Во последните 24 часа во Србија има 303 нови случаи на Ковид-19. Починале четири лица.

Во последното деноноќие биле направени 6.063 теста.

На болничко лекување се 431 пациент, на на респиратор се приклучени осум лица.

Во текот на пандемијата, од последици од коронавирусот во Србија починале 7.118 лица, а процентот на смрттност е 0.99.

Би можело да ве интересира

Србија ќе воведува ковид сертификати за во ресторани, кафулиња, ноќни клубови

Катерина Павлова-Николовска

Во Србија се повеќе барања за воведување ковид пропусници

Брнабиќ: Обврзната вакцинација на лекарите ќе ја доведе земјата пред Европскиот суд за човекови права

И во земјите од регионот наставата почна со физичко присуство

Во сите балкански земји расте бројот на новозаболени од Ковид-19, Србија и Косово со повеќе од 1.000 нови случаи

Катерина Павлова-Николовска

Со низок процент имунизирани неизбежен e четврти бран на Ковид-19 во Србија, алармираат здравствените власти

Катерина Павлова-Николовска