Хоти: Не знам дали ќе бидам кандидат за премиер

Од:

Косовскиот премиер Авдулах Хоти денеска изјави дека сè уште не знае дали ќе биде кандидат за премиер на претстојните предвремени избори во земјата и оти Демократскиот сојуз на Косово има неколку кандидати од кои секој е подобар од другиот

Како што рече, тие кандидати се фаворити за победа на изборите, јави Танјуг повикувајќи се на Коха.

Хоти исто така најави дека утре ќе и се обрати на јавноста и ќе говори за работата на косовската Влада.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Протест во Приштина, „летаа“ и димни бомби – се бара оставка од Курти

Горан Наумовски

Пет членки на ЕУ не го признаваат Косово, Блинкен: Договорот меѓу Србија и Косово ќе ги охрабри

Ана Ололовска

Курти ги повикува Србите да се вратат во институциите и да учествуваат на изборите

Горан Наумовски

Курти од косовски Че Гевера до премиер – кожњак, долга коса, локни

А1он

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ: Нема да потпишам ништо утре во Охрид

Горан Наумовски