Хакиран сајтот на Топи

Од:

Сајтот на албанскиот претседател Бамир Тоти е хакиран од страна на македонската хакерска група Macedonian Security Crew.

Хакерската група напишала дека се одлучиле на овој чин како одмазда бидејќи пред десетина дена косовско албанска хакерска група пред околу две недели се обиде да го хакира сајтот на македонското Министерство за внатрешни работи.

Македонските хакери на сајтот на Топи поставиле македонско знаме на кое пишува Macedonian Security Crew и United Macedonia.

Би можело да ве интересира

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Пали Колефски реизбран за градоначалник на Пустец

Горан Наумовски

Земјотрес ја стресе Албанија, почувствуван и во Македонија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Убиен вработен при напад на телевизија „Топ канал“ во Тирана: Напаѓачите го запалиле возилото со кое избегале

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Албанија