Хакери од Албанија се заканија со напад врз ТАНЈУГ

Од:

Хакерска група од Албанија се закани дека ќе ја нападне интернет страницата на српската новинска агенција ТАНЈУГ.

Групата со име „Сајбер гард од Албанија“ тврди дека извршила хакерски напад врз сајтот на „Индексонлајн“ (Indekson line.rs).

Групата тврди дека дејствува во повеќе од 50 држави и најавува „екстремно силен ДДОС НАПАД“.

Би можело да ве интересира

Усвоени договорите за ФРОНТЕКС со Србија и Црна Гора

А1он

Буџуку: Бараме отворање на сите бизниси пред први јуни

А1он

Гојковиќ со претставници на Европскиот парламент разговарала за изборните услови во Србија

А1он

Тачи одбива да учествува во преговори со Србија водени од посредниците од ЕУ

А1он

Тепиќ: Го пријавив во Интерпол „исчезнувањето“ на српскиот Републички јавен обвинител Загорка Доловац

Ана Ололовска

Бурни реакции во Србија по одлуката на Подгорица да не ги отвори границите за српските државјани: Ако не нè сакате, ќе одиме во Хрватска или Грција

Ана Ололовска