Гром запали куќа во Загреб

Невремето пропратено со обилни дождови и силен ветер синоќа предизвика значителна штета во Хрватска.

Во Загреб едно лице вчера е повредено откако гром го запали неговиот дом.

Поради невремето пожарникарите во главниот град на Хрватска интервенирале повеќе од 30 пати.

Во Сисак ветерот корнеше дрва, а надојдената вода поплави повеќе објекти.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Голем пожар во центарот на Сплит го уништи магацинот на „Слободна Далмација“

Авион се заби во зграда во Германија, три лица загинаа

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Едно лице загина при експлозија во зграда во центарот на Загреб

Татјана Ташкова

ХДЗ одлучи кои министри си заминуваат од хрватската Влада

Китаровиќ му порача на Пленковиќ: Владата што побрзо да се реконструира

ВИДЕО: Голем пожар на хрватскиот остров Паг, евакуирани 10.000 луѓе

Ана Ололовска