Гром усмрти маж во Зеница

Гром усмрти 39-годишен маж во местото Краљевина, над одморалиштето Сметови во Зеница.

Трагедијата се случила околу 13 часот, кога несреќниот човек, кој бил на лов, бил погоден од гром.

Тој бил во друштво на четворица мажи, кога громот удрил во мотор.

Во Зеница денеска имаше силно невреме, а обилните врнежи и градот им предизвикаа проблеми на граѓаните и оставија последици.

Би можело да ве интересира

Над 130 загинати во монсунските дождови во јужна Азија

Над 50.000 луѓе без струја поради бурата Бери во Луизијана

Теохарис: Грчкиот туризам издржа, Халкидики e подготвен да пречека нови туристи

ВИДЕО: Страотен удар на гром во центарот на Солун

Македонските туристи остануваат на Халкидики, нема поголеми откажувања на аранжманите

Ана Ололовска

Гром удрил во трафостаницата кај изворите во Шум, отежнато водоснабдувањето во Струга

Ана Ололовска