Грците го преполнија центарот на Атина, редици пред продавниците

Од:

По отворањето на малопродажбата во Грција минатиот понеделник, ова е прв викенд со отворени продавници, а Грците чекаат во редици за шопинг, кој поради карантинот е ограничен на два часа и по претходно испратена СМС порака.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Србите измислуваат нови начини да ги изиграат прописите – жива музика ечи во теретана

Жарко Настоски

Нов потрес во Грција, вечерва тресеше со над пет степени

Жарко Настоски

Турција ѝ подаде рака на солидарност на Грција по силниот земјотрес – Чавушоглу му понуди помош на Дендиас

Жарко Настоски

Во Израел 90 отсто од населението постаро од 50 години вакцинирано со една доза или излекувано

Ана Ололовска

Кацин: Во Словенија до крајот на јуни ќе биде вакцинирано половина население

Ана Ололовска

Материјална штета по земјотресот од 6,2 степени по Рихтер во Грција

Ана Ололовска