Грчки полицаец со службеното оружје извршил 11 кражби во Атина

Од:

Рано утрово, откако извршил кражби на две бензински пумпи и одзел вкупно 690 евра, бил уапсен грчки полицаец, кој со службеното оружје стои зад девет други грабежи, во текот на декември минатата година, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопштуваат од грчката полиција, 29 годишниот полицаец стои зад вкупно 11 кражби, од кои 10 на бензински пумпи и еден на трафика, во четири различни атински населби.

Најголем број од грабежите ги извршил во текот на декември мината година, кога од осум бензински и една трафика одзел вкупно 4400 евра.

Полицаецот, ќе одговара за кражби и прекршување на законот за оружје, ќе биде изведен пред јавен обвинител и е привремено отстранет од службата.

Би можело да ве интересира

Забраната за движење во Грција продолжена до 27 април

А1он

Министерството за финансии на Грција отвори специјална сметка за донации за Ковид-19

Ана Ололовска

„Катимерини“: Сомнителни движења на стар турски танкер меѓу грчките острови Самос и Хиос

Ана Ололовска

Се замрзнува можноста за промена на постојано живеалиште во Грција, за да се спречи масовно движење за Велигден

Ана Ололовска

Грција: 99 нови случаи и шест нови жртви од коронавирусот

А1он

Грција воведе нов систем за издавање електронски рецепти за лекови

А1он