Грчката полиција уапси две жени со 13 килограми кокаин на аеродромот во Атина

Од:

Грчката полиција уапси две жени од Бразил на меѓународниот аеродром во Атина, откако беше откриено дека поседуваат повеќе од 13 килограми кокаин.

Жените се уапсени по целни претреси како дел од контролата на движењето на наркотици во Грција од јужноамериканските земји, пренесува Екатимерини.

Двете летале за Атина од Бразил и бил пронајден кокаин скриен во нивниот багаж, соопшти полицијата. Оттаму додаваат дека полицијата запленила и два телефони и засега непозната сума на пари.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Претреси и апсење во Арачиново: Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра

Анита Петровска Рајковиќ

Полицијата кај скопјанец пронајдени килограм марихуана

Нови моменти во аферата наречена „Половина тон кокаин“

(ВИДЕО) Драма на аеродром во Колумбија: Во куфер сокрил 23 килограми кокаин

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Жестоки судири меѓу полицијата и граѓаните во Атина

Уапсени повеќе од 150 членови на картелот Синалоа во САД