ВИДЕО: Градоначалникот на Бања Лука избега од говорницата во моментот на земјотресот

Од:

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, ја прекина својата прес конференција и избега од говорницата велејќи „Луѓе ова е земјотрес, и тоа сериозен земјотрес“.

Веднаш по него, и останатите претставници на општината кои беа зад него испаничени ја напуштија просторијата.

Станивуковиќ потоа се врати во прес салата за да им помогне да се евакуираат и новинарките кои ја следеа прес конференцијата.

Земјотресот од 6,3 степени по Рихтер кој ја погоди Хрватска, се почувствува и во Бања Лука.

Би можело да ве интересира

Во Хрватска со владина уредба на 30 дена ограничени цените на горивата

А1он

Хрватска ги ограничи цените на горивата

Катерина Павлова-Николовска

Во Хрватска покрената истрага против полицајци кои тепаа мигранти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Спасувачка драма во Хрватска, на Полјаци им се расипал катамаранот на силно невреме

Катерина Павлова-Николовска

Тројца хрватски полицајци суспендирани поради насилство врз мигранти

А1он

Хрватска им порача на САД да не се мешаат во нејзината набавка на авионите „Рафал“

А1он