Град во БиХ го укина финансирањето на политичките партии

Општинското собрание на Долни Вакуф одлучи да го прекине финансирањето на политичките партии од буџетот и тие пари да ги пренамени за стипендирање на студенти, пренесе сараевско „Ослобоџење“.

Одлуката е донесена едногласно на седница одржана пред неколку дена, а како што се наведува, се работи за околу 12.500 евра.

Би можело да ве интересира

Гром усмрти маж во Зеница

Татјана Ташкова

Студенти креираа факултетски распоред на „Станица: Студентска 7.0“

Ана Ололовска

Шуто Оризари за прв пат доби читална за студенти

Виктор Јованов

Студентите по новинарство и односи со јавност ќе испратат порака за фер претседателска кампања

Босанка лишена од американско државјанство поради учество во воени злосторства

Сандра Бошковска

Конкурс за стипендии за студии на универзитeти рангирани на Шангајската листа