(ВИДЕО) Голем пожар на Хвар, загина човек

Од:

Околу 12.45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар.

dobivaj vesti na viber

На терен излегле пожарникари од доброволните противпожарни друштва.

Во пожарот загинал човек кој се обидел да си го спаси имотот.

Во 13.40 часот пожар избувнал и кај Застражишќе, а пожарникарите побарале помош од „канадери“ кои веќе учествуваат во гаснењето.

Би можело да ве интересира

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Гром удри во авион на „Кроација ерлајнс“.

Ана Ололовска

ВИДЕО: Апокалипска во хрватскиот град Чазма, невремето носеше се пред себе

Пленковиќ: Хрватска е за натамошен развој на билатералната соработка со Црна Гора

Ана Ололовска

Со нож избодел колега во вратот, па скокнал од зграда во Хрватска

А1он

Редок вид ајкула забележана во Јадранското Море

А1он