Ѓилас: Реални избори во 2023 година на сите нивоа

Од:

Лидерот на Партија на слободата и правдата (ССП), Драган Ѓилас синоќа изјави дека очекува во 2023 година во Србија да има избори на сите нивоа.

Тој додаде дека прашањето не е дали опозицијата ќе учествува на изборите туку дали ќе биде обединета или не.

– Од суштинско значење е да нема меѓусебни напади во опозицијата и да се договориме за некои работи што можеме да ги направиме, истакна Ѓилас.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Хрватскиот шеф на дипломатијата Грлиќ Радман на средба со српскиот колега Дачиќ

Ана Ололовска

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

Ана Ололовска

Нема повредени патници во запалениот автобус на „Ниш експрес“

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се запали автобус на „Ниш експрес“, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Им сечеле глави на кучиња и ги замрзнувале: Страшни снимки од прифатилиште за животни во Србија

А1он