Гаши до Курти: Ако потпишеш за ЗСО, ќе ти фрлам молотови коктели во куќата

Од:

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти, Шкељзен Гаши, најави дека ќе фрли молотови коктели во куќата на Курти доколку тој формира ЗСО.

„Овде сите знаеме да читаме и пишуваме, ако се покаже дека Курти во финалниот документ предвидува овластувања за Србите, кои се исти како договорот од 2013 и 2015 година, тогаш нема да се задржувам на критиките во студиото, ниту на протести“, рече тој.

– Ќе отидам во неговата куќа во населбата Таслиџе и ќе фрлам молотови коктели – рече Гаши.

Би можело да ве интересира

Курти: Белград е виновен за ескалацијата на северот на Косово

Курти се согласи за формирање на СЗО

Курти ги повикува Србите да се вратат во институциите и да учествуваат на изборите

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Вучиќ: Тешко е да се докаже договор ако не постои потпис

Детали од Анексот за кој се договорија Вучиќ и Курти

Катерина Павлова-Николовска

Курти: Србија бега од потпишување на договорот

Катерина Павлова-Николовска