Фрлени молотови коктели врз полициска станица во Атина

Од:

Група од околу десет лица кусо по четири часот утрово фрлиле четири молотови коктели врз полициска станица во Атина, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Според истите информации, молотовите коктели биле фрлени од мотори во движење. Предизвикана е материјална штета врз три паркирани полициски возила, а полицијата трага по сторителите, јави дописничката на МИА од Атина.

Би можело да ве интересира

Комисијата на епидемиолози предлага откажување на панаѓурите во Грција и зголемена контрола на копнените граници

Ана Ололовска

Пецас: Грција бара од ЕУ листа со санкции за Турција во случај да ги прекрши нашите суверени права

Ана Ололовска

Засилени контроли како на грчките граници, така и во внатрешноста за спречување на ширењето на Ковид-19

Ана Ололовска

Традиционалните фестивали со жива музика предизвикуваат загриженост во Грција поради можноста за ширењето на Ковид-19

Ана Ололовска

Од среда влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Ана Ололовска

Во Грција регистриран 41 нов случај на Ковид-19, од кои 26 кај туристи

А1он