Фрлена бомба во кафуле во Србија, три жртви

Од:

Најалку три лица страдаа, а осум се повредени од експлозија на бомба во банатското место Идвор, јавува РТС.

До експлозијата дојде 2:30 часот кога, за сега, непознато лице фрли бомба на гостите во кафe-барот „Дама”.

Две повредени лица, родени 1978. и 1992. година, се примени во болницата во Зрењанин со гелери во телата. Нивната состојба е стабилна. Останатите повредени се пренесени во Ургентниот центар во Белград и болницата во Панчево.

Меѓу настраданите е и лицето кое ја активирало бомбата, неофицијално дознава РТС.

Би можело да ве интересира

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

Мајка и ќерка осомничени за убиство на маж кај Пожаревац

Горан Наумовски

Србин силувал деветгодишна братучетка, ќерка на неговиот вујко

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога