Евакуирана плажа во Чањ поради закана за бомба

Од:

Кафе бар на плажа во црногорскиот град Чањ добил анонимна дојава за поставена бомба денеска, пренесува подгорички „Вијести“.

dobivaj vesti na viber

„Бич бар“ и плажата каде што се наоѓа се евакуирани, а полицијата го обезбедува местото на настанот.

Се очекува службите на Антитерористичкиот тим (АТТ) да извршат преглед.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Мнозинство од црногорските пратеници постигнаа договор Лекиќ да биде мандатар за нова влада

Ѓукановиќ не го прифаќа Лекиќ за мандатар, бара скратување на мандатот на Парламентот

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он

Денеска истекува рокот кога Ѓукановиќ треба да го соопшти името на мандатарот

Ана Ололовска