Евакуација во Нови Сад: Лажна дојава за бомба во суд

Од:

Судската зграда во Нови Сад беше евакуирана околу 9 часот поради предупредувањето за поставена бомба, објави Novosti Online.

По проверката на објектот се утврдило дека дојавата била лажна.

Како што наведува Novosti Online, непознат маж се јавил на бројот на телефонската централа на судот и со мирен глас рекол: “Бомбата е поставена.”, а потоа го прекинал повикот.

Би можело да ве интересира

По изборите во Косово, Вучиќ очекува посилен притисок од САД врз Приштина

Ана Ололовска

Пацоли: Помпео ја охрабри Србија за продолжување на дијалогот со Приштина

Ана Ололовска

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Ана Ололовска

Вучиќ: Дијалогот Белград-Приштина продолжува најрано во декември

Ана Ололовска

Помпео: Нормализацијата на односите Белград-Приштина ќе го стабилизира регионот

Ана Ололовска

Српската опозициска Народна партија ќе ги бојкотира претстојните парламентарни и локални избори