„Ер Србија“ привремено нема да лета за Њујорк

Од:

Српската авиокомпанија „Ер Србија“ најави дека нејзиниот авион „Ербас А330“ (ЈУ-АРА), што лета на линијата Белград-Њујорк-Белград нема да сообраќа од 24 септември до 6 октомври заради редовно техничко одржување.

Затоа, патниците со четири летови од линијата Белград -Њујорк -Белград ќе бидат префрлени на летови на други компании или ќе им бидат вратени паричните средства, соопштија од „Ер Србија“.

Од српскиот национален авиопревозник наведуваат дека секогаш планираат редовно техничко одржување на почетокот на ниска сезона, кога има помала побарувачка и број на патници.

Техничкиот преглед се врши на секои две години во согласност со стандардите во авиоиндустријата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Хоти утре на средба со Макрон, а в недела со Вучиќ во Брисел

А1он

Нов старт за дијалогот Белград – Приштина на 12 јули

Ана Ололовска

Јовановиќ: Се уште ми е неопходен кислород за да ги одморам белите дробови кои се борат со вирусот

Ана Ололовска

Српски туристи цела ноќ чекале за влез во Грција пред да се затвори границата

Ана Ололовска

Грција од утре ги затвора границите за Србите

А1он

Нови мерки во Ниш – во дискотеките дозволено само седење, носењето маски задолжително

А1он