Ер Србија демантира декa цената на билетите за летовите Москва-Белград е илјадници евра

Од:

Ер Србија објави информации во врска со цената на билетите за летовите на авиокомпанија помеѓу Белград и Москва. Компанијата реагира откако медиумите објавија дека за билети од Москва до Белград се плаќа илјадници евра бидејќи Русите кои сакаат да ја избегнат мобилизацијата брзаат да ја напуштат земјата.

dobivaj vesti na viber

Компанијата вели дека во дел од медиумите и на социјалните мрежи во претходните денови биле објавени невистинити информации во врска со цените на билеттите.

– Поради исклучително голема побарувачка од март оваа година, картите за летовите на Ер Србија меѓу Белград и дестинациите во Руската Федерација, можат да се купат само неколку дена па и неколку недели однапред. Веќе подолго време билетите за септември се распродадени. За во октомври има малку останати билети се вели во соопштението од компанијата.

Во овој момент, најниската достапна цена за билет за авиокомпанија во економска класа помеѓу Москва и Белград е од 397 евра.

Најскапиот билет за една насока достапна во економската класа помеѓу Москва и Белград чини 567 евра.

Кога станува збор за повратни билети од Москва до Белград во економска класа, најниската достапна цена е од 816 евра, а 1156 евра се највисоки можни.

„Сите цени се прикажани вкупно, т.е. со вклучените сите поврзани такси“, информираат од Ер Србија.

Би можело да ве интересира

Путин потпиша нов закон, драстични казни за тие што одбиваат да се борат

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Грузија – една од последните опции за спас на Русите од мобилизација

Украина им даде понуда на Русите кои ќе бидат мобилизирани

(ВИДЕО) Километарски колони на грузиската граница: Русите со автомобили бегаат во соседната држава

Катерина Павлова-Николовска

Што значи делумната мобилизација на Путин: План за војна со променет закон

А1он

Авион на „Ер Србија“ таман полетал од Тиват поради дефект морал итно да слета

Горан Наумовски