Експлозија во магацин кај Дубровник, едно лице загина

Од:

Денес во местото Кнежица кај Дубровник се случи експлозија во која загина едно лице.

„Полициски службеници од полициската управа Дубровник-Неретва ги утврдуваат околностите за експлозијата што се случи денеска, 1 февруари, околу 13 часот и 30 минути, во магацин во месноста Кнежица, во која животот го загуби едно лице. Повеќе детали ќе се знаат по завршување на истрагата кога ќе ја информираме јавноста за утврденото“, соопштија од полициската управа на Дубровник-Неретва.

Би можело да ве интересира

Угостител од Истра: На готвачите им нудам 2.000 евра, на келнерите 1.000, никој не сака да работи

Ана Ололовска

ВИДЕО: Експлозија одекна низ цел град, детонирана подводна мина кај Риека

Катерина Павлова-Николовска

Притворен е матурантот кој со мачета влезе во загрепска гимназија

Горан Наумовски

Уапсено момчето кое упадна со мачета во гимназија во Загреб

Ана Ололовска

ВИДЕО: Млад човек со мачета упадна во гимназија во Загреб, полицијата трага по него

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мртов човек е пронајден во стан во Загреб, сведоците тврдат: Сопругата го уби и скокна низ прозорецот

Горан Наумовски