ВИДЕО: Едно загинато лице и седуммина повредени во тешка сообраќајна несреќа близу Загреб, сообраќајот во прекин

Од:

Едно лице загина, а седуммина се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец кон Загреб. Се судриле три возила со словенечки, словачки и српски регистарски таблички, пренесуваат хрватските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случила денеска во 10.30 часот. На автопатот настанал голем метеж и се формирала колона долга 10 километри.

Како што јавуваат медиумите, се замолуваат патниците да избегнуваат патување преку оваа релација додека не се стабилизира состојбата. Во тек е увид на местото на несреќата.

Би можело да ве интересира

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Гром удри во авион на „Кроација ерлајнс“.

Ана Ололовска

ВИДЕО: Апокалипска во хрватскиот град Чазма, невремето носеше се пред себе

Пленковиќ: Хрватска е за натамошен развој на билатералната соработка со Црна Гора

Ана Ололовска

Со нож избодел колега во вратот, па скокнал од зграда во Хрватска

А1он

Редок вид ајкула забележана во Јадранското Море

А1он