Еден загинат во невремето во Анкара

Од:

Едно лице загина, а две се повредени во денешното невреме во Анкара, соопшти гувернерот на областа Васип Шахин, пренесува турската телевизија Си-Ен-Ен-Турк.

dobivaj vesti na viber

Се соопштува дека во невремето се повредени три лица кога се урнало скеле на градилиште. Несреќата се случила поради силниот ветер за време на невремето во турската престолнина.

Повредените работници биле примени во болница, но и покрај напорите на лекарите, еден од повредените починал.

Обилните дождови денеска предизвикаа големи поплави во турскиот главен град Анкара. Метеоролозите предупредија дека поројните дождови во областа ќе продолжат и во наредните часови.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Турција и Либија потпишаа енергетски договор, Грција и Египет го оспоруваат

Катерина Павлова-Николовска

Боздаг: Без нов устав, не може да има нова Турција

А1он

Инфлацијата во Турција највисока во последните 24 години

А1он

Инфлацијата во Турција во септември 83,45 отсто

Во турски воздушен напад во северен Ирак погинале 23 Курди

Ана Ололовска

Ердоган: Од 2016 од Турција во Сирија се вратиле над 500.000 бегалци

Ана Ололовска