Две момчиња од Србија силувале и претепале девојка во Лефкада

Од:

Двe момчиња од Србија (18 и 21 година) вчера се уапсени под обвинение за силување и полови дејствија со малолетничка од Лефкада, Грција.

До локалната полиција била поднесена пријава, според која 14-годишно девојче било принудено од двајца мажи на секс со употреба на физичко насилство.

Ова се случило на една од плажите на Лефкада.

Малолетничката наводно запознала млади Срби, заедно биле на плажа, каде што насилниците ја тепале и ја силувале.

Насилниците се идентификувани, девојчето е прегледано од лекарско вештачење, а случајот е проследен до обвинителството.

Би можело да ве интересира

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

Земјотрес ја стресе Грција

Maж во Аеродром се обидел да силува жена

Горан Наумовски

Познат британски политичар уапсен под обвинение за силување

Се шири страв од конфликтот: Грчката армија во состојба на готовност

Предраг Петровиќ

Србите шокирани од пораката на мечот во Атина: „Косово е Албанија“