Двајца странски туристи исчезнаа во Црн Дрим

Од:

Двајца странски туристи во петокот попладне исчезнале во реката Црн Дрим во Албанија, во близина на границата со Македонија.

Како што јавуваат локалните албански медиуми, туристите се капеле во реката.

Тие исчезнале во моментот кога било пуштено повеќе вода од Дебарското Езеро односно од централата Шпилје.

 

Би можело да ве интересира

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Пали Колефски реизбран за градоначалник на Пустец

Горан Наумовски

Земјотрес ја стресе Албанија, почувствуван и во Македонија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Убиен вработен при напад на телевизија „Топ канал“ во Тирана: Напаѓачите го запалиле возилото со кое избегале

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Албанија