Драма во Белград: Девојка скокна од мостот Ада, полицијата во обид да ја спаси

Од:

Девојка на околу 30 години утринава скокнала од мостот на Ада.

dobivaj vesti na viber

Припадниците на полицијата успеале да ја извлечат од водата и да ја реанимираат, но таа со тешки повреди на главата и рбетот е пренесена во Ургентниот центар.

Неофицијално, девојката е во тешка состојба.

Би можело да ве интересира

Осуден насилник во Србија: Давел и претепал корисничка на Дом за стари лица, па лажел дека паднала

А1он

Србија ќе “лови” лица со спорни објави на социјални мрежи упатени до припадници на ЛГБТ заедницата

А1он

Српските безбедносни служби ја следат состојбата во Србија, регионот и Источна Европа

Ана Ололовска

Виршлите „Вуди“ се повлекуваат и од српскиот пазар

А1он

Брнабиќ: Не можеме повеќе да се повикуваме на повелбата на ОН и да ги потсетуваме на нивното лицемерие

А1он

Вучиќ во ОН: Која е разликата меѓу Украина и Србија?

Ана Ололовска