Дојави за наводно поставени две бомби во болници во Белград

Од:

Белградските болници „Звездара“ и ВМА добија дојави за подметнати бомби, потврдија за Танјуг од полицијата.

Полициската работа е во тек.

Во КБЦ Звездара за Танјуг беше потврдено дека во таа институција пристигнала дојава за бомба.

Контрадиверзантски екипи се на терен и ги проверуваат објектите.

Би можело да ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Се појави снимка од моментот на нападот со нож во Белград

(ВИДЕО) Детали од нападот со нож во Белград: Ќе ве убијам сите

Предраг Петровиќ

Нападнат синот на премиерот на Република Српска во Нов Белград

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Мајмун се шета на покрив од куќа во Белград, минувачите во неверување

ВИДЕО: Во Белград фатен припадник на црногорски клан: Падна со 20 килограми дрога и 20 илјади евра

Катерина Ѓуровски

Масовна тепачка на крштевка во познат белградски хотел

Горан Наумовски