Дојавата за бомба на плажата во Чањ е лажна

Од:

Анонимната дојава за бомба во бар на плажа во црногорското летувалиште Чањ била лажна, пишува подгорички „Вијести“.

dobivaj vesti na viber

Припадниците на Антитерористичиот тим (АТТ) извршиле увид и не пронашле бомба.

„Бич бар“ и плажата каде што се наоѓа се евакуирани, а полицијата го обезбедува местото на настанот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Мнозинство од црногорските пратеници постигнаа договор Лекиќ да биде мандатар за нова влада

Ѓукановиќ не го прифаќа Лекиќ за мандатар, бара скратување на мандатот на Парламентот

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он

Денеска истекува рокот кога Ѓукановиќ треба да го соопшти името на мандатарот

Ана Ололовска