Дојава за подметната бомба во средно училиште во Сараево

Од:

Сараевската полиција утрово добила прими анонимен повик дека во Средното економско училиште во Сараево е поставена бомба.

По повикот евакуирани се учениците и наставниците од училиштето.

Полицијата го пребарува објектот.

Би можело да ве интересира

Комшиќ: Непочитувањето на законите е полошо од политичката криза

Ана Ололовска

Откажани двете седници на претседателството на БиХ

Ана Ололовска

ЕУ и дава дополнителни 10 милиони евра на БиХ за мигрантите

Во БиХ очекуваат економски раст од 3,8 за следните три години

Додик: Нема да гласам за Годишниот национален план за пристапување кон НАТО

Невреме во Сараево, авионите пренасочени во Белград и Загреб