Дојава за бомба во Авенија мол во Загреб

Од:

Во тек е евакуација на трговскиот центар „Авенија мол“ во Загреб поради дојава за бомба.

Полицијата добила повик во 13 часот и 45 минути. Центарот е евакуиран. Постапката е во тек.

Ова е втора дојава за бомба за еден месец во Загреб, потсетува Индекс.хр.

Пред еден месец беше објавено дека бомбата е поставена во центарот Арена. Подоцна беше утврдено дека дојавата била лажна.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Лидерите на ЕУ се согласија Хрватска да се приклучи на земјите кои го користат еврото

А1он

Не било пукано со огнено оружје кон авионот на „Кроација ерлајнс“

ВИДЕО: Оштетен хрватски авион слетал во Сараево, бил погоден со куршум

Катерина Павлова-Николовска

Хрватска оваа есен очекува одлука за приклучување кон Шенген зоната од 1 јануари следната година

А1он

Во Хрватска сезонска плата над 1000 евра за печење палачинки

Предраг Петровиќ

Комшиќ ја обвини Хрватска дека ја злоупотребува својата улога во иницијативите на ЕУ и НАТО за БиХ

Ана Ололовска