Дојава за бомба на аеродромот во Приштина, се евакуираат патници и вработени

Од:

Аеродромот во Приштина е евакуиран поради закана за бомба, јавува Репортер.

Портпаролката на аеродромот Валентина Гара рече дека евакуираните патници и персоналот се добро и безбедни.

„Потврдувам дека добивме дојава за бомба. Патниците и вработените на аеродромот се евакуирани и се безбедни. Тимот за итни случаи истражува“, рече таа.

Би можело да ве интересира

Пукање во хотел во Приштина: Една жртва, двајца повредени

Катерина Павлова-Николовска

Објавен Извештајот за преговарачкиот процес со Приштина од 1 септември минатата до 15 јануари оваа година

А1он

Словачката позиција кон Косово зависи од односите меѓу Приштина и Белград

А1он

Нови апсења во Приштина

Вучиќ: Косовските власти имаат цел да го протераат „непослушниот“ српски народ од северот на Косово

А1он

Мета: За тензиите во Косово одговорен е Белград, но и премиерот Рама

А1он