Дендиас: Поддршка од Грција за албанскиот народ и албанската влада по земјотресот

Од:

Поддршка за народот и владата во Албанија по силниот земјотрес, изрази министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас преку неговиот официјален „Твитер“ профил, јави дописничката на МИА од Атина.

dobivaj vesti na viber

-Ја изразуваме поддршката на Грција за народот и владата на Албанија за последиците од земјотресот што ја погоди нашата соседна земја, напиша Дендиас на „Твитер“.

Би можело да ве интересира

Рама: Сè уште немаме кандидат за претседател

Ана Ололовска

Грчката комисија за имунизација не препорачува масовна вакцинација против мајмунски сипаници, туку само во одредени случаи

Ана Ололовска

Втор случај на лепра во Грција

Грција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Крајбрежната служба на Грција спречила над 590 лица со девет чамци да влезат во грчките територјални води

Британскиот турист во Грција има варичела, а не мајмунски сипаници

Катерина Павлова-Николовска